Söz Yüzüğü Altın mı Olur, Yoksa Gümüş mü Olmalıdır ?

Söz Yüzüğü Altın mı Olur, Yoksa Gümüş mü Olmalıdır ? Uzun yaptığım araştırmalar sonucu şu sonuca vardım, çoğu kuyumcu ve gümüşçüler farklı cevaplar veriyor..

Söz hazırlıkları sürerken, sıra söz yüzüğü almaya geldi, erkek tarafı olarak yüzüklerin ikisinide ben almaya karar verdim, kafamda kurmuştum bir kuyumcuya giderim ve örnek modelleri çıkarır bende aralarından seçerim ödemeyi yapıp çıkarım diye..
Söz Yüzüğü Altın mı Olur, Yoksa Gümüş
Fakat hiçte öyle olmadı, gebze’de ilk gittiğim kuyumcuda bana sarı alyans çıkardı dedim söz yüzüğü istiyorum içine isim yazılacak, dedi bunlara da yazılır fakat o sarı yüzükleri benim bildiğim evliler takıyor.

Sonra çıktım o dükkandan ve başka bir dükkana girdim, söz yüzüğü dedim bana beyaz altına benzer modelleri çıkardı, içlerine isim yazabiliriz dedi, çifti ise 500 tl olduğunu söyledi, bu sefer’de kafam karıştı, karşıdaki dükkanda söz yüzükleri 99 tl yazıyordu, çıktım o dükkana girdim çiftini 170 tl olur dedi adam, fakat yüzüklerin ikisi farklı vereceğini söyledi erkek yüzüğü ile bayan yüzüğü farklı oluyormuş, orda da kafam daha da karıştı ve söz yapanlara sormaya başladım çevremde ve şu sonuca vardım, içine isim yazılacak yani  ayşe-ahmet gibi iki yüzüğede yazılacak, ve sonunda ucuz bir söz yüzüğü almaya karar verdim nedenine gelince arkadaşlar.

500 tl lik yüzük ile 200 tl lik yüzük arasında fark göremedim, altını desen bozdurunca zaten çok zarar ediliyor, söz yüzüğünü bozdurmak amaçlı değil adet olarak alacağımızı düşünürsek tavsiyem ucuz çok kafa karıştırmayan bir çift alyans almanızdan yanadır..yani kuyumcuların gümüşçülerin birbirleriyle çelişen süslü satış sözlerine değil, kendiniz karar vermenizi tavsiye ediyorum, işte size fikir verebilecek alyans modelleri olan bir video paylaşıyorum..

 

  •  söz yüzüğü içine isim yazılır mı
  •  söz yüzüğü içine kimin ismi yazılır
  •  söz yüzüğü erkek ile bayanın ki aynı mı olur
  • söz yüzükleri tavsiye 2018

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.