1978’de Tüp Bebeğin Bulunması, ve İnsanlar Nasıl Kısırlaştı ?

1978’de Tüp Bebeğin Bulunması, ve İnsanlar Nasıl Kısırlaştı ?

 

1978 yılına kadar tüp bebek tedavisi dünya’da yoktu, çocuğu olmayanlar’a kötü gözle bakılıyor ve kısır deniliyordu, evlilikler bitiyor ve aileleler yıkılıyordu..

insanların ihtiyacına göre çıktığı söylenen tüp bebek tedavisi, ne olduda 1978 yılında birden ortaya çıktı, öncesinde yapılan araştırmaların ve çalışmaların sonucu olduğunu biliyoruz, Tüp bebek tedavisinin bulunması gerçekten insanların emeğinin sonucu mu ?

Öncesinde çocuğu olmayanlar ve çocuk sahibi olamadan,

80-90 yaşına gelmiş kişiler 1978’yılında kısırlığa çare bulunduğunu öğrenince hissettikleri’ni hiç anlamaya çalıştınız mı ?

Basit gibi görünen ancak, her insanın hakkı olan çocuk sahibi olma hakkı, ve kısırlık olayına birde kuran ne diyor bakacak olursak;

Şura, 42/49-50)’de kısırlığın erkekte’de kadında da olabileceği söyleniyor, en önemlisi ise dilediğini kısır bırakır diyor,

ve 1978’de kısırlığa çare bulunuyor, Yani buradan şu sonuç çıkıyor gibi gözüküyor, şuan 2017’de çaresi yok dediğimiz herşeyin aslında çaresi var ama biz bilmiyoruz ve çaresinin ortaya çıkacağı yıllar’da bellidir, Bunun dışında bir mantık kurmak mümkün gözükmüyor, Nasılki 1950’ler’de çocuk sahibi olamayan aileler nerden bilebilirdi ki ileride tüp bebek denen icadın çıkacağını..

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.